Adder 8-czy pozycjonować można samodzielnie?

Adder 8 to program, który po części dedykowany jest do osób, które w jakiś sposób chcą obejść nawiązanie współpracy z profesjonalną agencją seo i na własną rękę chcą spróbować generować linki do swojego serwisu na określone frazy. Koszt tego programu to niebagatelne niecałe 400 zł. Mimo dość wysokiej kwoty na stronie internetowej możemy znaleźć informację co do tego, że to i tak o wiele niższa kwota od tej, którą musielibyśmy zapłacić danej firmie za usługę pozycjonowania naszej strony. Główną funkcjonalnością programu jest automatyczne dodawanie wpisów do blogów i katalogów, które według autora oprogramowania charakteryzują się dobrą jakością. Wpisy powinny być dodawane systematycznie, w odpowiednich odstępach czasu.

Zaletami programu wspominanymi przez autorów jest między innymi samodzielne kontrolowanie efektów pozycjonowania, a także nadzorowanie procesu katalogowania i preclowania. Sami przygotowujemy teksty dbając o ich dobrą jakość, a potem dodajemy je do programu, gdzie są one losowo wysyłane do katalogów i blogów zewnętrznych. W każdej chwili można zmienić słowa kluczowe, na jakie pozycjonowana będzie witryna. Z jednej strony jest to zaleta, z drugiej strony oczywistą sprawą jest to, że pozycjonowanie wymaga czasu i tak naprawdę możliwość zmiany fraz w trakcie pozycjonowania za zwyczaj nie jest najlepszym pomysłem. Program obsługuje pingowanie serwisów, dzięki czemu możliwa jest dość szybka indeksacja strony. Czy jednak szybka indeksacja nie oznacza w konsekwencji także i szybkiego filtra? Posiada także zaplecze możliwych narzędzi i kursów, które mogą się nam wydać ciekawe i przydatne podczas samodzielnego pozycjonowania strony. Niektóre z propozycji nie zawsze jednak mogą okazać się dla nas korzystne.

Opinie od użytkowników dodawarki

Niestety, narzędzie to nie ma zbyt dobrych opinii u osób, które rzeczywiście bardziej profesjonalnie zajmują się pozycjonowaniem stron. Może ze względu na to, że dość często program zgłasza występujące błędy, nie tylko podczas samego procesu dodawania wpisów, ale już zaraz po jego otwarciu. Ich naprawa przez obsługę techniczną oprogramowania trwa niestety dość długo, albo nie daje żadnych rezultatów. Kolejną istotną sprawą jest reputacja stron, na jakie dodawane są wpisy. Niestety- nie jest ona zbyt wysoka, mimo, że autorzy oprogramowania zapewniają, że strony te charakteryzują się dobrą jakością. W świetle kolejnych zmian algorytmu, gdzie coraz większy nacisk położony jest na jakość, a nie na ilość, jest to niestety bardzo duży minus. Porównując do oprogramowanie chociażby do Publikera, czy innej mieszarki automatycznej tego typu, niestety także Addre 8 wypada dość słabo, głównie ze względu na małą efektywność i o wiele gorsze statystyki faktycznie dodanych wpisów. Jeśli więc chcemy zdecydować się na automat do preclowania i katalogowania, rozsądnie będzie porównać najpopularniejsze oprogramowania i poczytać opienie pozycjonerów, którzy już je testowali.