Niezastąpiona pomoc w przygotowywaniu tekstów zapleczowych- SB4 Edytor

Z pozoru może się wydawać, że teksty przygotowane w programie SB4 Edytor niczym szczególnym nie różnią się od zwykłych tekstów przygotowywanych w popularnych programach do tworzenia dokumentów tekstowych. Jeśli jednak miałoby tak być, narzędzie to nie byłoby znane z tego, że stanowi nieocenioną pomoc przy tworzeniu tekstów pod pozycjonowanie. Ten prosty edytor ma wiele bardzo przydatnych funkcji. Umożliwia tworzenie tekstów krótkich- katalogowych i tych dłuższych- blogowych. Dodatkowo posiada funkcję automatycznej synonimizacji tekstów. Dzięki temu jeden własnoręcznie napisany tekst możemy powielać nieskończoną ilość razy i wygenerować z niego mnóstwo innych, gdzie każdy będzie unikalny. Niewyobrażalna jest przecież sytuacja, gdzie musielibyśmy za każdym razem pisać nowy, całkowicie unikalny tekst, aby dodać go do naszego zaplecza. Dzięki temu programowi w bardzo szybki sposób możemy w cudowny sposób rozmnożyć ilość potrzebnych tekstów. Generowane teksty zawsze są parametryzowane tak, aby posiadały odpowiednią długość.

Dodatkowo dzięki programowi SB4 Edytor możemy samodzielnie generować teksty z tekstów ręcznie zsynonimizowanych. Czasem potrzebujemy tekstu dobrej jakości i jakość automatycznej synonimizacji nie jest dla nas wystarczająca. Mimo wszystko dobieranie synonimów jest automatyczne i nie zawsze w odpowiedni sposób zachowuje kontekst czy też szyk zdania, odmianę końcówek. Jeśli jednak sami przygotujemy synonimy możemy poprosić program o wygenerowanie unikalnych tekstów, gdzie słowa będą wymieszane.

SB4 Edytora możemy także używać w sytuacji, gdy po prostu szukamy synonimów jakiegoś słowa. Wpisując pojedynczą frazę do edytora z boku po prawej stronie wyświetli się nam lista dostępnych synonimów. Podręczny słownik synonimów wbudowany w program liczy sobie aż 4, 5 miliona słów, dzięki czemu zawsze znajdziemy to, czego szukamy. Synonimy podawane są w pełnej odmianie, a nie w mianowniku, co także znacząco ułatwia pracę.

Warto również zwrócić swoją uwagę na inne dostępne udogodnienia. Możemy wskazać programowi cały folder z tekstami, które mają zostać zsynonimizowane, nie musimy ich kolejno otwierać w oknie edytora, co oszczędza nasz czas. Możemy także określić w jaki sposób mają być traktowane wulgaryzmy- możemy zażyczyć sobie, aby nie pojawiały się w tekstach. W momencie, kiedy nie chcemy, aby dane słowo zostało zsynonimizowane, wystarczy, że umieścimy je w klamerkach, a pozostanie w niezmienionej postaci. Możemy zapisywać wygenerowane teksty w pamięci programu i tym samym na bieżąco uzupełniać swoją bazę tekstów.

Podsumowując, warto także znaznaczyć, że ten program nie jest darmowy, jednak jego cena nie jest wysoka. Przede wszystkim staje się nieocenioną pomocą przy prowadzonych działaniach pozycjonerskich mających na celu poprawienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jako, że proces ten z definicji może być żmudny i długotrwały- zawsze warto spróbować w jakiś sposób dać się wyręczyć przez maszynę i tym samym móc spożytkować swój czas i energię w jakiś inny sposób.