Przydatne komentarze

Codzienna praca pozycjonera to nie bułka z masłem. Musi on zmagać się z wieloma wyzwaniami, a do tego musi być bardzo elastyczny i kreatywny. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej programów, które są niezwykle przydatne w codziennych zajęciach pozycjonerskich.

Wymienić można na przykład:

– stronę www.web-tools.pl, która umożliwia codzienne monitorowanie pozycji w wyszukiwarce Google. Dzięki niej ręczne sprawdzanie pozycji nie jest konieczne. Oczywiście narzędzie to zbiera dane tylko z pewnych baz, dlatego przedstawiane przez nie wyniki nie w 100 % oddają stan faktyczny. Dlatego pozycjoner kontrolnie powinien sprawdzać ręcznie niektóre frazy i porównywać pozycje z informacjami podanymi przez www.web-tools.pl. Narzędzie to cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów, korzysta z niego między innymi Ośrodek Terapii Uzależnień Pomost terapiapomost.eu czy też Bomax – świetnie wypozycjonowana firma sprzątająca z Warszawy bomax-warszawa.pl.

– program AddWeb, który oprócz funkcji podobnych do www.web-tools.pl sugeruje również pewne postępowanie, które powinno podnieść pozycje strony, czy też umożliwia przesyłanie plików na serwer FTP. Jest to narzędzie mniej popularne, które jednak zyskuje coraz większe grono zwolenników (korzysta z niego m. in. firma sprzątająca Anilop z Krakowa www.anilop.org).

Praca pozycjonera byłaby niezwykle trudna i męcząca gdyby nie profesjonalne programy do katalogowania, wśród których największą popularnością cieszą się: seoadder.info, publiker.pl czy też linkmaster.pl.

Narzędzi dla pozycjonerów jest oczywiście zdecydowanie więcej, a programiści prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań – ciekawe czym tym razem nas zaskoczą.

Dodaj komentarz